Dummies Book Store

Search
جرم‌شناسی
استیون بریگز
برگردان: مریم مهذب
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۶۶۸-۳۴-۳
۴۵۶ صفحه، قطع وزیری، جلد شومیز
بهار ۱۴۰۲، چاپ سوم، نشر آوند دانش
۵,۰۰۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
راهنمایی جامع برای درک جرائم و مبارزه با آن‌ها

آیا مجذوب جرم‌شناسی، علوم قانونی و فعالیت‌های کارآگاهان هستید؟ این راهنما شما را به عمق دنیای بزهکاری برده، درک بهتری در خصوص زوایای تاریک ذهن بزهکار و نحوه‌ی انجام تحقیقات توسط مأموران اِعمال قانون در اختیارتان قرار می‌دهد. درمورد عوامل و آثار بزهکاری، شیوه‌هایی که جامعه به آن واکنش نشان می‌دهد و از همه مهم‌تر، چگونگی پیشگیری از جرائم، اطلاعات مفیدی به‌دست خواهید آورد.
 
  • وارد دنیای بزهکاری شوید- ببینید جرم چیست، چگونه ارزیابی می‌شود و جرائم از چه راه‌هایی بر بزه‌دیدگان و جامعه تأثیر می‌گذارند.
  • انواع گوناگون جرائم را درک کنید- از جرائم یقه‌سفیدی تا جرائم سازمان‌یافته و تروریسم و ماهیت جرائم را بررسی کنید و ببینید چرا هر گروه از بزهکاران به‌سمت جرائم خاصی جذب می‌شوند.
  • بدانید که چه افرادی مرتکب بزهکاری می‌شوند و چرا- با نظریه‌های گوناگونی آشنا شوید که توضیح می‌دهند چرا افراد مرتکب بزهکاری می‌شوند.
  • وارد عمل شوید- فعالیت‌هایی را دنبال کنید که مسئولان اِعمال قانون و نهادهای قانون‌گذار هنگام تعقیب و دستگیری مجرمان انجام می‌دهند.
  • به دنبال عدالت باشید- با بازیگران اصلی نظام عدالت کیفری آشنا شوید و ببینید که چرا و چگونه افراد گناهکار مجازات می‌شوند.
  • بزهکاری نوجوانان را بررسی کنید- با تفاوت‌های موجود میان نظام رسیدگی به جرائم بزرگسالان و نظام رسیدگی به جرائم نوجوانان آشنا شوید. ببینید چرا طرز برخورد با نوجوانان بزهکار متفاوت است و روش‌های نوین اصلاح و تربیت را بررسی و مرور کنید.