Dummies Book Store

Search
جامعه‌شناسی
دکترجی‌ گبلر
برگردان: مهدی شفقتی
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۷۱۱۴-۷۵-۲
۳۵۶ صفحه، قطع وزیری، جلد شومیز
پاییز ۱۳۹۵، چاپ دوم، نشر آوند دانش
۱,۳۰۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
تعاملات انسانی و اجتماعی را در دنیایی پیوسته در حال تغییر بشناسید

جامعه‌شناسی عبارت است از پژوهش علمی درباره‌ی تعامل انسانی و اجتماعی. چه در یک دوره‌ی آموزشی در رشته‌ی جامعه‌شناسی ثبت نام کرده باشید‏، چه بخواهید بدانید که مفاهیم رایج در رشته‌ی جامعه‌شناسی چه کاربردی در زندگی شخصی یا حرفه‌ای شما دارند، این کتاب به شما می‌آموزد که چگونه ساخت اجتماعی و ساختار فرهنگی جامعه را تحلیل کنید.
  • کیستی، چیستی، و کجایی جامعه‌شناسی را کشف کنید- با اصول بنیادین جامعه‌شناسی آشنا شوید تا به ماهیت این رشته‌ی علمی پی‌ببرید، سرچشمه‌های تاریخی آن را بشناسید، و بدانید چه کسانی را جامعه‌شناس حرفه‌ای قلمداد می‌کنند.
  • عینک جامعه‌شناسی به چشم بزنید- بیاموزید که از دیدگاه جامعه‌شناسان حرفه‌ای به جامعه بنگرید تا بسیاری از جستا‌ر‌های مرتبط با جامعه را، از جمله فرهنگ، شبکه‌های اجتماعی، جامعه و جایگاه خودتان در آن را، بهتر درک کنید.
  • نسبت به وضعیت اجتماعی موجود، اشراف پیدا کنید- نحوه‌ی ایفای نقش همه چیز را، از نژاد گرفته تا جنس و جنسیت، در پیدایش برابری و نابرابری اجتماعی کشف کنید.
  • نهاد‌های اجتماعی را سامان ببخشید (یا سامان بزدایید)- مطالبی را بیاموزید که علم جامعه‌شناسی درباره‌ی کارکرد‌های (و در برخی موارد نیز درباره‌ی نقصان‌های کارکردی) شرکت‌های خصوصی‏، نهاد‌های غیرانتفاعی، دولت‌ها، و جنبش‌های اجتماعی پیش روی ما نهاده است.
  • درآینه به خود بنگرید- دریابید که مسیر زندگی‌تان به چه واسطه‌هایی، ناگریز، با جامعه‌ای پیوند خورده که در آن زندگی می‌کنید.