For Dummies Store

Search
زبان‌شناسی
استرانگ برتون، رزماری دوشین، اریک واتیکیوتیس بیتسن
برگردان: فاطمه عظیمی‌فرد، فائقه شاه‌حسینی
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۷۰۲۲-۸۸-۷
۴۱۶ صفحه
پاییز ۱۳۹۵ - چاپ اول
۲۸۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
آشنایی با علوم زیربنایی زبان انسان

زبان‌شناسی، مطالعه‌ی علمی زبان انسان است. اگر در دوره‌ی زبان‌شناسی ثبت‌نام کرده‌اید یا اگر می‌خواهید در این حوزه مطالعه کنید، زبان‌شناسی For Dummies به شما کمک می‌کند تا با برخی جریان‌های اصلی زبان‌شناسی آشنا شوید. این موارد عبارتند از: چیستی و کاربرد زبان (برقراری ارتباط)، نحوه‌ی کارکرد زبان (شکل‌گیری الگوهای زبانی)، آنچه زبان در خصوص ذهن آشکار می‌سازد (شناخت) و نحوه‌ی شکل‌گیری جامعه به واسطه‌ی زبان نوشتاری (فناوری).

  • آشنایی با اصول اولیه ــ با ویژگی‌های مشترک همه‌ی زبان‌ها و مؤلفه‌های سازنده‌ی آن‌ها به عنوان‌ وسیله‌ای برای انتقال معنا آشنا می‌شوید.
  • کشف اجزای سازنده‌ی زبان ــ چگونه آواهای زبانی با یکدیگر ترکیب می‌شوند و واژه‌ها را شکل می‌دهند و همان واژه‌ها چطور در کنار هم جمله‌ها را می‌سازند و این جمله‌ها چگونه می‌توانند در کنار یکدیگر قرار بگیرند و گفت‌وگویی را شکل دهند.
  • مطالعه‌ی رابطه‌ی میان مغز انسان و زبان ــ با نحوه‌ی فراگیری زبان کودکان و یادگیری زبان بزرگسالان آشنا می‌شوید و در مورد فعال‌سازی مغز از طریق زبان مطالبی را می‌آموزید.
  • کاوشی در زبان نوشتار ــ با نحوه‌ی شکل‌گیری نظام‌های مختلف نوشتاری آشنا می‌شوید به تغییرات زبانی متعاقب نوشتن پی می‌برید و متوجه می‌شوید که چگونه زبان سبب تغییر خود شما شده است!