Dummies Book Store

Search
حقوق قراردادها
اسکات جی. بِرنهام، جو کرایناک
برگردان: مهدی سعادت‌فرد
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۷۰۲۲-۵۶-۶
۴۶۴ صفحه، قطع وزیری، جلد شومیز
بهار ۱۴۰۲، چاپ دوم، نشر آوند دانش
۵,۱۰۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
بر زبانِ سخت حقوق قراردادها غلبه کنید و بهترین نمره را در درس قراردادها بگیرید

آیا حقوق قراردادها شما را دچار سردرگمی کرده است؟ کتاب حاضر، راهنمایی کاربردی است که شرحِ روشنی از کلمات و عبارات مورد استفاده در قراردادها را فراهم می‌آورد و نشان می‌دهد چگونه می‌توان پرونده‌های حقوقی و قوانین موضوعه را به سادگی بررسی کرد. مفاهیمی چون شکل‌گیری قرارداد، نظریه‌ی قرارداد و جنبه‌های قانونی بودن آن، توافق‌نامه، معوّض، اعاده‌ی تصرف و ممنوعیت انکار تعهد پس از اقرار، کلاهبرداری و شیوه‌های جبران خسارت، ایفای تعهدات و نقض آن، قاعده‌ی ادله‌ی غیرمکتوب و دیگر مقوله‌های مرتبط را خواهید آموخت.
  • دفاع، دفاع ـ در خصوص مضامین پیرامون شکل‌گیری قرارداد و دفاعیات مختلف قراردادی، مشتمل بر اینکه آیا یکی از طرفین، فعلی غیرقانونی یا ناعادلانه انجام داده است، آیا طرفین توانایی ایجاد قرارداد را داشته‌اند و همچنین عواملی که تعیین می‌کنند آیا توافق‌نامه‌ی لفظی لازم‌الاجرا است یا خیر، آگاهی کسب کنید.
  • به کاری عجیب وجاهت بخشید ـ استراتژی‌هایی که محاکم برای پرکردن جاهای خالی در قراردادها و تفسیر معنای واقعی عبارات به‌کار می‌بندند را بشناسید.
  • ایفای تعهدات یا نقض آن ـ دریابید چگونه یکی از طرفین می‌تواند حتی پیش از سررسید ایفای تعهدات، به‌‌واسطه‌ی اعراض (استنکاف) زود هنگام، مرتکب نقض قرارداد شود.
  • برای جبران خسارات شیوه‌ای وجود دارد ـ شیوه‌های مختلف و در دسترسِ محاکم برای جبران خساراتِ ناشی از نقض قرارداد را که برای هر دو طرف عادلانه است بشناسید.
  • اشخاص ثالث را وارد بازی قرارداد کنید ـ از چگونگیِ به رسمیت شناختن حقوق و تعهدات اشخاص ثالث آگاه شوید و دریابید تحت چه شرایطی اشخاص ثالث می‌توانند قرارداد را لازم‌الاجرا کنند.