Dummies Book Store

Search
طراحی شبکه
دوگ لو
برگردان: زهرا جاوید
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۷۰۲۲-۴۴-۳
۴۸۰ صفحه، قطع وزیری، جلد شومیز
بهار ۱۳۹۴، چاپ اول، نشر آوند دانش
۱,۵۰۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
آیا درباره‌ی طراحی شبکه به اطلاعات فنی نیاز دارید؟ در کتاب حاضر تمام اطلاعات مرجع مربوط به این حوزه از نخستین گام‌های لازم برای طراحی شبکه گرفته تا مدیریت حرفه‌ای شبکه‌ها در اختیار خواننده‌ی علاقه‌مند قرار داده شده است

تجهیز محیط‌های اداری به شبکه‌ سبب آسان شدن تمام امور روزمره در آن‌ها می‌گردد بجز یک کار که آن هم اتفاقاً چیزی جز راه‌اندازی خود شبکه نیست. اما دلیلی برای نگرانی وجود ندارد - در کتابی که پیش رو دارید زیر و بم موضوع به تفصیل شرح داده شده است. اگر تازه می‌خواهید با کارکرد سرورها آشنا شوید، بهتر است مطالعه‌ی این کتاب را با بخش نخست آن آغاز کنید. اصول و مراحل راه‌اندازی شبکه‌ها را در دو بخش بعدی کتاب خواهید آموخت. و اگر می‌خواهید روش استفاده از فناوری شبکه‌ای موسوم به Cloud (رایانش ابری)، تأمین امنیت شبکه یا مجازی‌سازی فرایندهای شبکه‌ای را یاد بگیرید، بخش‌های چهارم تا ششم کتاب به کار شما خواهد آمد.
  • زیر و بم شبکه‌های رایانه‌ای - هر مطلبی که نوآموزان و تازه‌کاران باید درباره‌ی بهره‌برداری روزمره از شبکه‌ها بیاموزند، بدون آن که نیازی به آموختن جزییات پیچیده و فنی این حوزه داشته باشند.
  • مراحل طراحی و راه‌اندازی شبکه‌ها - مراحل ایجاد و راه‌اندازی شبکه‌ها از انتخاب سیستم عامل برای آن‌ها گرفته تا وصل کابل ارتباطی و پیکربندی رایانه‌های متصل به شبکه.
  • شبکه‌های سیار - مبانی و کارکردهای فناوری Cloud (رایانش ابری) و افزودن تلفن هوشمند و تبلت به شبکه‌ای که طراحی کرده‌اید.
  • تأمین امنیت شبکه - تقویت توان دفاعی شبکه در برابر نفوذ پنهانی کاربران غیر‌مجاز و ناشناخته از یک سو و مصون‌سازی آن در برابر ویروس‌ها و جاسوس‌افزارها از سوی دیگر.
  • نگه‌داری از شبکه - روش تهیه‌ی نسخه‌های پشتیبان، ارتقای کارایی شبکه، و پیشگیری از بروز نقص فنی در آن.
  • صرفه‌جویی از طریق مجازی‌سازی - بی‌نیاز شدن از خریداری رایانه‌های سرور اضافی از طریق مجازی ساختن فرایند‌های شبکه.
  • سایر بسترهای قابل بهره‌برداری - روش طراحی و راه‌اندازی شبکه با استفاده از رایانه‌های لینوکس و مَک.