For Dummies Store

Search
آشپزی ایرانی
ناصر زحمتکش، رضا باباخانلو
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۶۶۸-۶۷-۱
۲۰۲ صفحه
پاییز ۱۳۹۷
۵۵۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
بوی خوش غذا از سفره‌ی رنگین ایرانی!

خوردن غذا حداقل مواد موردنیاز بدن را تأمین می‌کند. اما برای ساکنان برخی نقاط کره‌ی زمین، غذاخوردن فراتر از رساندن مواد غذایی به بدن است. وجود آشپزخانه‌های مجهز و بزرگ در دربار پادشاهان ایرانی و حتی خانه‌های قدیمی که به «مطبخ» معروف بود، جایگاه ویژه‌ی غذا و غذاخوردن برای ایرانیان را نشان می‌دهد. همچنین آداب خاصی که ایرانیان برای غذاخوردن داشتند مهر تأییدی است بر اهمیت سفره‌ی ایرانی نزد ایرانیان. این اهمیت تا امروز حفظ شده و با وجود کوچک‌شدن آشپزخانه‌ها و کم‌شدن وقت آزاد به‌دلیل مشکلات اقتصادی و اجتماعی، گستردن سفره‌ای رنگین، هنوز هم جزئی از آداب ایرانیان به‌شمار می‌آید.

  • غذای شما، دوای شماست- طب سنتی با آشپزی ایرانی گره خورده است. در اکثر دستـور پخت‌ها، مـواد غذایی با آگاهی از خواص آن‌هـا و تــأثیری که روی بدن می‌گذارند، انتخاب شده‌اند.
  • مـطبخ بخش مهم معمـاری ایرانی- در مـعماری قدیم ایران، به‌دلـیل اهـمیت پخت‌وپز، مطبخ یا همان آشپزخانه از مهم‌ترین بخش‌های خانه بوده است.
  • دستور پخت‌های مختصر اما مفید- با توجه به تنوع آشپزی ایرانی، اگر قرار باشد دستور پخت تمام غذاهای ایرانی و غذاهای محلی را آموزش دهیم، به یک مجموعه‌ی چند جلدی نیاز داریم. اما در این کتاب با محبوب‌ترین غذاهای ایرانی آشنا می‌شوید.